עיצוב לוגו מאופיין בסגנונו הייחודי של המעצב וביכולתו לבנות הקשרים אסוציאטיביים רחבים המתייחסים לעסק אותו רוצים למתג. למרות שלא ניתן לנתק את היכולת הטכנית של המעצב מהתוצאה הסופית, כוחו של הלוגו יהיה בסופו של דבר גם תוצאה של עמידה בכמה עקרונות ברזל עיצוביים.

קיימים אינספור ספרים, מאמרים וטיפים לשאלת השאלות - מהו לוגו מנצח? לרוב, המאמרים מתרכזים בצד אחד של המשוואה - נקודות להתייחסות עבור לקוחות בלבד או מעצבים בלבד. הייחודיות בפוסט זה, הוא בפניה ללקוחות ומעצבים במקביל. שני הצדדים יכולים לבחון באמצעות כללים פשוטים את איכות הלוגו שהם עובדים עליו.

אסייג את הפסקה הקודמת בנקודה אחת ואומר, שבסופו של תהליך האחריות בעמידה בכללי העיצוב חלים על המעצב הגרפי ואין ציפייה שהלקוח יבוא עם ידע מקדים. הלקוח, בבוחנו את הלוגו שהמעצב עיצב עבורו מביא לרוב את תחושת הבטן שלו וזה שלעצמו שווה זהב! תחושת הבטן ללא נימוקים מלומדים יכול לתת מידע רב יותר אם הלוגו עובד או לא. מחובתו של המעצב לעמוד בכללי עיצוב שנלמדו ונבחנו מזה עשרות בשנים על ידי רבים וגדולים בעולם ועם זאת כמובן להביא משהו ייחודי עם מעוף מתוך עולמו וניסיונו כמעצב.

1.לוגו שעוצב ללא אפקטים שונים כגון מעברי צבע, הצללה, הבלטות וכיוצ״ב, יוכל להבטיח נראות מקסימלית גם באינטרנט ולא פחות חשוב בדפוס. מאידך, לוגו שיש בו ריבוי אפקטים וקשקושים נותן תחושה של קיטשיות וחחוסר מקצועיות.

2.לוגו טוב מעוצב עם עד שלושה צבעים בלבד. מחקרים הראו שריבוי צבעים מחליש את הדימוי ומקשה על הלוגו להיות זכיר. תיתכן אפשרות להוסיף ללוגו יותר משלושה צבעים, אך בחירתם צריכה להיות מושכלת ומדודה.

3.לוגו טוב מותאם תרבותית למקום שממנו הוא נולד. אם המותג הוא ישראלי ולקוחותיו ברובם ישראלים שימוש בפונט עברי המתאים מבחינה טיפוגרפית - יבטיח שהלוגו יהיה מנצח!

4.לוגו מנצח חייב להיות מקורי ומבודל - כזה שאין לאף אחד! - רוצה לבדוק אם הלוגו מקורי? חפש במנועי החיפוש במילות החיפוש של תחום העיסוק (לוגו לנגר, לוגו למספרה וכד'). אם ראית שהלוגו דומה באופן מחשיד ללוגואים אחרים...הלוגו שלך לא מקורי!

5.לוגו טוב חייב להיות פשוט ועם מעט אלמנטים. הכלל אומר שלוגו פשוט יותר זכיר - ופשוט זה לא בהכרח משדר זולות!

6.כדי שלוגו ישדר נוכחות עדכנית עליו להיות מעוצב עם פונטים עדכניים. מה שהתאים לפני חמש עשרה שנים לא מתאים לעכשיו. כמו שלא תלבש היום בגד שנתפר בשנות השבעים בגלל הסיכוי שתיראה מגוחך כך גם בכל הקשור לטיפוגרפיה בלוגו.

עמידה עקבית בכללי עיצוב, בשילוב מעוף ויצירתיות תוכל להבטיח שהלוגו יהיה כזה שיוכל להישאר חזק מול המתחרים גם לאחר זמן רב מרגע עיצובו. אין זה אומר שמעת לעת לא צריך לתחזק את המותג לשפר ולשפצר כדי להיות עדכניים, אבל כשהבסיס יציב אז כל הקומות מעליו יציבים גם הם. לוגו שעוצב עבור מותג בצורה מקצועית יכול לשרת את הלקוח והעסק למשך זמן רב יותר - בהצלחה!