קיימים אינספור ספרים, מאמרים וטיפים לשאלת השאלות - מהו לוגו מנצח?

עיצוב לוגו מאופיין בסגנונו הייחודי של המעצב וביכולתו לבנות הקשרים אסוציאטיביים רחבים המתייחסים לעסק אותו רוצים למתג. למרות שלא ניתן לנתק את היכולת הטכנית של המעצב מהתוצאה הסופית, כוחו של הלוגו יהיה בסופו של דבר גם תוצאה של עמידה בכמה כללי ברזל עיצוביים.

להלן כמה כללי ברזל שיוכלו להעניק תוצאה סופית מקצועית, מרהיבה ואיכותית:

1.לוגו טוב הוא כזה שעוצב בפשטות ללא רבוי באלמנטים ואפקטים שונים כגון מעברי צבע, הצללה, הבלטות וכיוצ״ב. לפיכך, לוגו שיש בו ריבוי אפקטים וקשקושים נותן תחושה של קיטשיות וחוסר מקצועיות. כלל אצבע בקרב מעצבים מקצועיים הוא, שעיצוב נקי משדר מקצועיות!

2.לוגו טוב הוא כזה שמורכב מעד שלושה צבעים בלבד. מחקרים שונים הראו שריבוי צבעים מקשה על המוח לקלוט את המסר מחליש את הדימוי והופך את הלוגו לדימוי שקשה לזכור אותו.

3.לוגו טוב הוא כזה שמותאם תרבותית למקום שבו הוא נולד. אם המותג הוא ישראלי ולקוחותיו ברובם דוברי עברית, שימוש בפונט עברי (על צורותיו השונים) יבטיח שהלוגו יהיה מנצח!

4.לוגו טוב חייב להיות מקורי ומבודל - כזה שאין לאף אחד! - רוצה לבדוק אם הלוגו מקורי? חפש במנועי החיפוש במילות החיפוש של תחום העיסוק (לוגו לנגר, לוגו למספרה וכד'). אם ראית שהלוגו דומה באופן מחשיד ללוגואים אחרים...כנראה שהלוגו שלך אינו מקורי!

5.לוגו טוב חייב לשדר נוכחות טיפוגרפית עדכנית. לפיכך, עליו להיות מעוצב עם פונטים עדכניים. מה שהיה מקובל לפני חמש עשרה שנים לא בהכרח מתאים להווה.

עמידה עקבית בכללי עיצוב, בשילוב מעוף ויצירתיות תוכל להבטיח שהלוגו יהיה זכיר ועוצמתי לאורך שנים. לוגו שעוצב עבור מותג בצורה מקצועית יוכל לשרת את הלקוח והעסק למשך זמן רב יותר - בהצלחה!


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.