מכתבה שהתפרסמה באחד מהעיתונים היומיים עולה שרשת הנעלה אורטופדית הפונה בעיקר למבוגרים ביקשה הקפאת הליכים וכיוצ״ב. לא נעסוק כאן בהבטים כלכליים שכן זו לא הבמה אבל מתוך הכתבה צדה את עיני פיסקה אחת שעוסקת במיישרין בעבודתו של המעצב הגרפי ו/או חברת המיתוג.

קרא עוד

עיצוב לוגו מאופיין בסגנונו הייחודי של המעצב וביכולתו לבנות הקשרים אסוציאטיביים רחבים המתייחסים לעסק אותו רוצים למתג. למרות שלא ניתן לנתק את היכולת הטכנית של המעצב מהתוצאה הסופית, כוחו של הלוגו יהיה בסופו של דבר גם תוצאה של עמידה בכמה עקרונות ברזל עיצוביים.

קרא עוד

שילוט חוצות הינו כלי פרסומי רב עוצמה בחשיפה לקהל לקוחות גדול בפרקי זמן קצרים יחסית. עם זאת כדי שזה יהיה אפקטיבי ויתן יחס עלות תועלת מקסימלית יש כמה אספקטים שצריך לקחת בחשבון לפני ובתוך תהליך העיצוב.

קרא עוד

כל מעצב בוודאי חושב לעצמו כיצד הוא יוכל לעצב ללקוח הבא את הלוגו הכי מדהים שהוא עיצב אי פעם? כזה שלא יפסיקו לדבר עליו? אז כמו כל דבר התשובה היא כמובן עבודה קשה, יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה וכד', אלא שלפעמים כדי להגיע לפריצת הדרך ביצירת הלוגו המדהים הבא אנחנו יכולים לשנות את צורת החשיבה והפעולה שעשינו עד כה בעבודות קודמות ולסגל לעצמנו תבנית פעולה חדשה שתסייע לנו בכך.

קרא עוד

בעידן הנוכחי מותגים מדברים בשפה עיצובית בינלאומית ומותאמים לאוכלוסיות רבות ומגוונות בכל העולם, שינוע המוצרים לכל קצווה בעולם והאפשרות לתת שירות באמצעות האינטרנט מגדילה את המגמה. כך קורה שבעלי מותגים מקומיים חושבים שאם יקראו לחברה שלהם בשם לועזי ויכתבו אותו בשפה האנגלית הם ימתגו עצמם כמותגים בינלאומיים מה שיגדיל את שורת הרווח בסופו של יום.

קרא עוד

האם אלמנט עיצובי הוא טרנד חולף או שמא נולד כדי לתקוע יתד ולהישאר למשך זמן רב? כיצד ניתן לעצב בסגנון עדכני מבלי שזה יחשב לטרנד טרחני? שתי שאלות חשובות המעסיקות את המעצב הגרפי בבואו ליצור פרוייקט חדש. ננסה לבחון אותן בפוסט זה.

קרא עוד

המרחב האינטרנט עמוס במידע רב ואינסופי כמעט. מתקיימים בתוכו מליאירדי אתרים בנושאים מגוונים ולכל אחד מהם רב המבחר והתחרות על תשומת לבו של הגולש. עסקים שיש להם אתרי אינטרנט סביר להניח שיפרסמו בו את מכלול השירותים והמוצרים המועניקים על ידם. הם קרוב לוודאי גם יהיו מעוצבים בגרפיקה אשר תשלב בין טקטסים רלוונטים לתמונות, או איורים ואולי אפילו גם אנימציה וסרטוני תדמית. התוצאה תהיה אתר אינטרנט שיתן מידע כולל וכללי על החברה ודרכים ליצירת קשר עמה.

קרא עוד

ישנם לא מעט סוגי אתרים המשמשים את בעליהם למטרות שונות. ישנם אתרי תדמית המשמשים ככרטיסי ביקור מעוצבים, ישנם פורטלים המביאים מידע רחב היקף ומומחיות בנושא מסויים או בכמה נושאים, ישנם אתרים למסחר שהם בעצם חנויות או קניונים אינטרנטים, ישנם אתרי תמיכה וכו' כיד הדמיון והרוח היזמית.

קרא עוד

גרפיקה איכותית נשענת במידה רבה על קוגניציה והבנת המרקם הרגשי של העיצוב בנפשו של האדם. במילים אחרות, לא מספיק לעצב בצבעים וצורות יפות, צריך שלעיצוב תהיה גם הצדקה וסיבה להנעת הלקוח או הצופה לפעולה וזה דבר הדורש לימוד וידע.

קרא עוד

סיימת בשעה טובה למתג את העסק, הגיע הזמן ליישם את השפה המיתוגית על מוצרי קד״מ שונים כדי שאלו יוכלו לשווק את העסק בצורה הטובה ביותר.

קרא עוד

לוגו מייצג ומתמצת את ערכי המותג באמצעות סמל. הוא צריך להיות זכיר וכזה היכול לעשות חיבור רגשי ומיידי. הרבה פעמים הוא יהיה הגורם בגללו לקוח פוטנציאלי יחליט להשתמש בשירות או לרכוש את המוצר. לוגו שמייצג את המותג בצורה הטובה ביותר, הוא כזה המבודל ממתחרים, ממוצב בצורה מדוייקת לפלח שוק רצוי ומקורי.

קרא עוד

במהלך העשר השנים האחרונות עולם האינטרנט עובר מהפכה שקטה בהרגלי הגלישה והצריכה שלנו. אם היינו רגילים עד כה לגלוש באינטרנט מסלון הבית או בעמדת העבודה, חדירת הסמארטפונים לחיינו טרפה את הקלפים ואפשרה נגישות לאינטרנט וגלישה מכל מקום ובכל זמן.

קרא עוד